PL EN DE CZ

Aktualności - Gminny Ośrodek Kultury w Baborowie

 • 21-10-2019 21:16

  FIESTA LATINA Festiwal dance - maraton latino dance 15.10.2019 r.

   

   

  czytaj dalej ›
 • 21-10-2019 21:07

  Wyjazd do Koniakowa 19.10.2019 r.

   

   

  czytaj dalej ›
 • 03-10-2019 11:19

  Warsztaty rysunku i malarstwa w Świetlicy Miejskiej w Baborowie

   

   

  czytaj dalej ›
 • 02-10-2019 09:53

  Zapraszamy na warsztaty teatralne dla dzieci!

  czytaj dalej ›
 • 01-10-2019 11:26

  Zapraszamy!

  czytaj dalej ›
 • 27-09-2019 10:26

  Wyjazd do Koniakowa 19.10.2019 r.

  czytaj dalej ›
 • 19-09-2019 11:51

  Zapraszamy na warsztaty rysunku i malarstwa dla dzieci w Świetlicy Miejskiej.

  warsztaty.jpeg

  czytaj dalej ›
 • 16-09-2019 11:26

  Otwarcie Wieży Widokowej w Baborowie

   

   

  czytaj dalej ›
 • 13-09-2019 10:00

  Zajęcia organizowane przez GOK w Baborowie w 2019/2020 roku

  czytaj dalej ›
 • 27-08-2019 21:21

  Dożynki Gminno - Parafialne Dzielów 08.09.2019 r.

  Święto plonów w Dzielowie

              Dożynki to ludowe Święto Plonów połączone z obrzędami dziękczynnymi za ukończenie żniw i prac polowych. Obchodzimy je w wielu miejscach w Polsce, zwykle pod koniec sierpnia lub na początku września.

  Podczas Dożynek poza dziękczynną Mszą Świętą i barwnym korowodem organizowane są różnego rodzaju atrakcje, takie jak wystawy lokalnego rzemiosła czy  regionalnych potraw. Nieodzownym elementem każdego Święta Plonów stają się również konkursy Koron Dożynkowych i Posesji Dożynkowych.

  Tegoroczne Dożynki Gminno-Parafialne odbyły się 8 września w Sołectwie Dzielów. Po dziękczynnej Mszy Św., proboszcz  Parafii Ks. Krzysztof Maciejak poświęcił zebrane na placu kościelnym korony dożynkowe wykonane z kłosów zbóż, owoców, warzyw i polnych kwiatów. Następnie goście dożynkowi i gospodarze przeszli przepięknym, bogatym korowodem na plac uroczystości. Przemarszowi towarzyszyła orkiestra PLANIA z Raciborza i prezentacje dożynkowych pojazdów przygotowanych przez  kreatywnych mieszkańców sołectwa oraz  ich rodziny.

  Część oficjalna rozpoczęła się przekazaniem poświęconego, chleba przez Starostów Dożynkowych: Panią Wiesławę Rippę oraz Pana Ryszarda Czach na ręce Burmistrza Baborowa Tomasza Krupy. Głos zabrali również przedstawiciele: Starostwa Powiatowego w Głubczycach oraz Opolskiego Urzędu Marszałkowskiego.

  Gminne Święto plonów zostało uświetnione bogatym blokiem artystycznym, w którym zaprezentowały się: Orkiestra Dęta z Raciborza PLANIA, zespół akrobatyczny GYM-TYM Miczajka z Raciborza, Branickie Mażoretki KAPRYS, baborowskie MARGARETKI, zespół taneczny FLOWERS z Panią Eweliną Szwec,  Karolina Stanulewicz – choreografia akrobatyczna, Maja Stanulewicz - piosenka, jak również Pani Martyna Wielgus z występami tanecznymi zespołów GOK - SMYKI, SYSTEM i MINI SYSTEM. W godzinach wieczornych uczestnicy dożynek bawili się przy zespole „John Kentucky Band” i ORION. Atrakcją były pokazy: barmański oraz lotniczo-pirotechniczny w wykonaniu Krzysztofa Drabika ulubieńca publiczności programu „Mam Talent”, mistrza Polski, Europy, wicemistrza Pucharu Świata barman flair.

  Rozstrzygnięty został konkurs na Najpiękniejszą Posesję Dożynkową w Dzielowie:      I miejsce przyznano posesji Państwa Zygfryd i Gabriela Kosellek, II Pani Gabrieli Twardoch, III Pani Elżbiecie Kosellek oraz trzy wyróżnienia dla posesji Pani: Cecylii Pohl, Pani Alicji Kołek, Pana Joachima Trzeciok.  W tym roku mogliśmy podziwiać osiem gminnych koron      z Sołectw:  I miejsce - Raków, II miejsce - Księże Pole, III miejsce - Boguchwałów, wyróżnienia dla Sołectwa: Dziećmarów, Dzielów, Tłustomosty,  korony z Przedszkola przy ul. Opawskiej - wychowawca Pani Helena Prygoń oraz korony od zespołów tanecznych z GOK. Nagrody za konkurs posesji i koron dożynkowych ufundowały firmy: Kombinat Rolny Kietrz, Bank Spółdzielczy Baborów, Biochem Kietrz, Agropol Baborów, MAWI Warzywa Dzielów, gospodarstwo rolne Pni Ewa Matejka, MAKRO z Baborowa za co bardzo serdecznie dziękujemy.

   Na przybyłych gości czekały również inne atrakcje: bogata gastronomia, przetwory domowe, swojskie, pyszne ciasta upieczone przez gospodynie z Babic, Dzielowa i Sułkowa, darmowe animacje i dmuchańce dla dzieciaków, spotkanie z kucykiem, alpakami, przejażdżki bryczką. Punkt prewencyjny KRUS PT Głubczyce z konkursem i nagrodami dla przezornych oraz stoisko LGD Płaskowyż Dobrej Ziemi z Kietrza. Co odważniejsi mogli brać udział w konkursach dożynkowych z nagrodami  na wesoło prowadzonych przez instruktorki  GOK-u.

   

  Za bezinteresowną pomoc, zabezpieczenie przeciwpożarowe, porządkowe oraz ochronę zdrowia podczas  Dożynek Gminnych  składamy podziękowania dla: Ochotniczej Straży Pożarnej z Babic, Suchej Psiny, Rakowa i Baborowa,  Komendy Policji Powiatowej w Głubczycach, jak również ratownikom z Pogotowia Ratunkowego w Głubczycach. Dziękujemy bardzo serdecznie  pracownikom Urzędu Miejskiego w Baborowie, Gminnej Biblioteki Publicznej, nauczycielom z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Baborowie,  Zakładowi Usług Komunalnych za pomoc w organizacji tegorocznego święta plonów.          Ogromne podziękowania należą się Sołtysowi Ani Kiner i mieszkańcom Dzielowa za prace porządkowe w wiosce i przepiękne posesje dożynkowe. Państwu Gabrieli i Zygfrydowi Kosellek za udostępnienie terenu do organizacji imprezy. Przygotowanie bogatego, barwnego korowodu, do którego zaangażowały się rodziny, to w dużej mierze zasługa Państwa Pohl i Matejka. Stworzenie dożynkowego klimatu w całej wiosce, i dołożenie wszelkich starań ze strony gospodarzy sprawiło, iż  Dożynki Gminne w Dzielowie wypadły znakomicie. Współpraca z takimi ludźmi to dla nas duże szczęście, a zarazem ogromny szacunek dla całej społeczności Sołectwa Dzielów.

  Zapraszamy za rok na Dożynki Gminne do Sułkowa.                              

                                                                                                                Lidia Piecha

  Dozynki - Dzielów Plakat.jpeg

   

   

   

  czytaj dalej ›
Szukaj na stronie
Tagi wyszukiwania:
katalog  s  a  wyloguj  test  firm  bip  str  chroniona  ok
DSC_8662.jpeg DSC_8966.jpeg DSC00664a.jpeg DSC01406.jpeg DSC03536.jpeg DSC03881.jpeg DSC03989.jpeg DSC04051.jpeg DSC09943.jpeg IMG_0134.jpeg IMG_0276.jpeg IMG_0653.jpeg
Kalendarz wydarzeń
22
października
wtorek
Kliknij na wybraną datę