PL EN DE CZ

Wakacje 2014

„Sportowe wakacje”

 

 

Tegoroczne wakacje z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Świetlica Miejską rozpoczęły się dnia 7. lipca spotkaniem z pielęgniarką Panią Danutą Jankowską, która przeprowadziła pogadankę z dziećmi odnośnie zachowania bezpieczeństwa podczas wakacji.

Drugiego dnia zorganizowana przez nas wycieczka do Miasteczka Westernowego „Twinpigs” wprowadziła dzieci i młodzież w świat dzikiego zachodu, który dostarczył wiele uśmiechu, szalonych atrakcji i nowych doświadczeń. W kolejnych dniach tygodnia uczestnicy półkolonii mogli rywalizować między sobą w turniejach i grach. Turniej bilarda został rozegrany w dwóch kategoriach. W kategorii dziecięcej I miejsce zdobyła Sabina Sierotowicz, II miejsce  Ania Gębuś i III Piotr Baran natomiast w kategorii młodzieżowej I miejsce zajął Tomasz Bogacki, II miejsce Szymon Brilka i III  miejsce Justyna Bogacka. Dzieci miała również możliwość spotkania się i zapoznania z rzemiosłem piekarza.

Kierujemy podziękowanie do właścicieli piekarni Smakosz w Baborowie za oprowadzenie oraz ciepłe bułeczki i pyszne ciasteczka.Kolejny tydzień rozpoczął się konkursem plastycznym na świeżym powietrzu w Parku Miejskim, którego tematem przewodnim były: „Moje wymarzone wakacje”. Spośród wielu kolorowych prac wyróżniliśmy Piotra Szyszkowskiego, Jakuba Bencala i Dominike Kojpasz. Następną atrakcją była wycieczka do nowo otwartego Aqau arku w Raciborzu, gdzie mogliśmy skorzystać z wodnych atrakcji tj. rwąca rzeka, rury wodne, tor przeszkód, bicze wodne, jacuzzi oraz wiele innych.

Środowy dzień minął pod hasłem „Akcja cytrynka”, podczas której dzieci zapoznały się z pracą policjanta na drodze. Tydzień zakończył się zabawą na Xboxie i Kinectie na sali widowiskowej oraz turniejem piłkarzyków, w którym I miejsce zdobyła Laura Górna , 2 miejsce Oskar Tatura i 3 miejsce Kinga Zdobylak. W trzecim tygodniu rozegraliśmy turniej siatkówki i badmintona na Sali sportowej przy ulicy Wiejskiej. 

 

Wakacje w Sołectwach Naszej Gminy

Tradycyjnie podczas wakacji zorganizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury i Świetlicę Miejską nie zabrakło aktywizacji i uatrakcyjnienia wolnego czasu dla dzieci i młodzieży społeczności wiejskiej. Zajęcia  w świetlicach wiejskich odbywały się  według wcześniej ustalonego harmonogramu we czwartki i piątki od godz 10.00 do godz 14.00. Instruktorki przygotowały dla uczestników szereg konkurencji, gier, zabaw, konkursów oraz przy pomocy rodziców, sołtysów wsi i gospodarzy zapewnili gorący poczęstunek.

W lipcu zajęcia odbyły się w Dziećmarowie, Szczytach, Rakowie, Tłustomostach, Dzielowie, Suchej Psinie, Czerwonkowie oraz Księżym Polu. W sierpniu kolej na Babice, Boguchwałów i Sułków. Wakacyjnym spotkaniom towarzyszył zawsze uśmiech dzieci, miła atmosfera, nie zabrakło także rywalizacji podczas gier oraz inteligentnych przemyśleń w trakcie trwania konkursów i podchodów.

Pragniemy serdecznie podziękować uczestniczącym dzieciom i młodzieży za aktywny udział w zajęciach oraz wszystkim którzy pomagają we współorganizacji naszych wakacyjnych spotkań.Osoby, które wyjechały w tym czasie poza miejsce swojego zamieszkania lub z jakichś przyczyn  nie dotarły do nas zapraszamy ponownie za rok na Akcję Wakacje organizowaną przez GOK i Świetlicę Miejską oraz do czynnego udziału w zajęciach od października które będą odbywać się w Świetlicach Wiejskich oraz w Baborowie.       

 

                                                                                                                                          Instruktorzy GOK w Baborowie

 

 

Szukaj na stronie
Tagi wyszukiwania:
f  s  katalog  chroniona  a  bip  ok  test  firm  str
1.jpeg 10.png 11.png 12.png 13.png 14.png 15.png 16.png 17.png 18.png 19.png 2.png 20.png 3.png 4.png 5.png 6.png 7.png 8.png 9.png
Kalendarz wydarzeń
30
listopada
środa
Kliknij na wybraną datę