PL EN DE CZ

Kiermasz Bożonarodzeniowy

       Święta Bożego Narodzenia kochają niemal wszyscy, choć każdy za co innego. Jest jednak coś co lubi większość z nas  – jest to tradycja obdarowywania się upominkami.  Gminny  Ośrodek Kultury w Baborowie zaproponował jak co roku, „zdrowszą" formę przedświątecznego szaleństwa. Każdy, kto w sobotnie przedpopołudnie odwiedził  Bożonarodzeniowy Kiermasz Świąteczny mógł nie tylko poczuć magię zbliżających się świąt, ale miał też okazję w niepowtarzalnej atmosferze przy dźwięku kolęd zaopatrzyć się w oryginalne podarunki dla najbliższych. Wśród bogatej oferty artykułów związanych z tematyką świąt Bożego Narodzenia znalazły się wyszukane ozdoby z papieru, nici, wstążek, kaszy, makaronu, słomy, gipsu, orzechów, szyszek czy drewna - wszystkie zachwycały pomysłowością, a co najważniejsze, były to unikatowe, nietuzinkowe, wykonane ręcznie, niepowtarzalne dekoracje i ozdoby świąteczne. Mogliśmy również podziwiać wyrzeźbione  w  drewnie przez Pana Andrzeja Surmiaka  anioły i podstawki pod opłatki jak również doskonałe, misterne dekoracje i serwetki wykonane przez bardzo uzdolnioną Baborowską Emerytkę. Jak to  zwykle na kiermaszach bywa mogliśmy zadowolić nie tylko oko ale i podniebienie, wspaniałe ciasta przygotowane przez Panie ze Stowarzyszenia Miłośników Sułkowa oraz Agnieszkę Mysłek cieszyły się powodzeniem. Zakup polskiego miodu  i wyrobów pszczelarskich z gospodarstwa  „Kwiatoniów” Pani Małgorzaty Hosnowskiej był  okazją do zaopatrzenia się w  zdrowe, polskie produkty. Można było również zapoznać się  z ofertą sprzętu AGD firmy Tupperware podczas pokazu przygotowanego przez Panią Sylwię Pawula.

         Wszyscy, którzy zakupili na naszym kiermaszu wspaniałe ozdoby i ciasta świąteczne przyczynili się tym samym do wsparcia remontu  w Kościoła w Sułkowie oraz pomocy w zbieraniu funduszy na rehabilitację sześcioletniego Oskarka Gądek z Grodkowa, którego to wspomaga zawsze Pani Agnieszka Mysłek a pracownicy GOK-u wiernie mu kibicują i cieszą się każdym postępem w poprawie zdrowia.

          Kieruję podziękowania do osób i instytucji  zaangażowanych w organizację tegorocznego kiermaszu: Pań Jadzi Kowalczykowskiej i Bogumiły Polaczy ze Stowarzyszenia Miłośników Sułkowa, Pani Agnieszce Wysockiej-Kraszewskiej i dzieci ze Świetlicy Miejskiej w Baborowie, Pani Barbarze Źrały i Sylwii Sumik oraz dzieci  z warsztatów twórczych prowadzonych przy GOK-u w Baborowie,  podziękowania dla  Pana Andrzeja Surmiaka za wystawę unikatowych prac oraz dla Pani Sylwii Pawuli i Małgosi Hosnowskiej za wzbogacenie swoimi produktami kiermaszu.

        Sobotnie przedpołudnie  było doskonałą okazją nie tylko na zakupienie podarunków, ale też na spotkanie ze znajomymi i wspólne pożyczenie sobie Wesołych Świąt.        

                                                                                                                                                                                                 Lidia Piecha

 

Szukaj na stronie
Tagi wyszukiwania:
firm  s  chroniona  ok  bip  str  a  f  katalog  test
1.jpeg10.jpeg11.jpeg12.jpeg13.jpeg14.jpeg2.jpeg3.jpeg4.jpeg5.jpeg6.jpeg7.jpeg8.jpeg9.jpeg
Kalendarz wydarzeń
17
lipca
środa
Kliknij na wybraną datę