PL EN DE CZ

Kiermasz Bożonarodzeniowy

       Święta Bożego Narodzenia kochają niemal wszyscy, choć każdy za co innego. Jest jednak coś co lubi większość z nas  – jest to tradycja obdarowywania się upominkami.  Gminny  Ośrodek Kultury w Baborowie zaproponował jak co roku, „zdrowszą" formę przedświątecznego szaleństwa. Każdy, kto w sobotnie przedpopołudnie odwiedził  Bożonarodzeniowy Kiermasz Świąteczny mógł nie tylko poczuć magię zbliżających się świąt, ale miał też okazję w niepowtarzalnej atmosferze przy dźwięku kolęd zaopatrzyć się w oryginalne podarunki dla najbliższych. Wśród bogatej oferty artykułów związanych z tematyką świąt Bożego Narodzenia znalazły się wyszukane ozdoby z papieru, nici, wstążek, kaszy, makaronu, słomy, gipsu, orzechów, szyszek czy drewna - wszystkie zachwycały pomysłowością, a co najważniejsze, były to unikatowe, nietuzinkowe, wykonane ręcznie, niepowtarzalne dekoracje i ozdoby świąteczne. Mogliśmy również podziwiać wyrzeźbione  w  drewnie przez Pana Andrzeja Surmiaka  anioły i podstawki pod opłatki jak również doskonałe, misterne dekoracje i serwetki wykonane przez bardzo uzdolnioną Baborowską Emerytkę. Jak to  zwykle na kiermaszach bywa mogliśmy zadowolić nie tylko oko ale i podniebienie, wspaniałe ciasta przygotowane przez Panie ze Stowarzyszenia Miłośników Sułkowa oraz Agnieszkę Mysłek cieszyły się powodzeniem. Zakup polskiego miodu  i wyrobów pszczelarskich z gospodarstwa  „Kwiatoniów” Pani Małgorzaty Hosnowskiej był  okazją do zaopatrzenia się w  zdrowe, polskie produkty. Można było również zapoznać się  z ofertą sprzętu AGD firmy Tupperware podczas pokazu przygotowanego przez Panią Sylwię Pawula.

         Wszyscy, którzy zakupili na naszym kiermaszu wspaniałe ozdoby i ciasta świąteczne przyczynili się tym samym do wsparcia remontu  w Kościoła w Sułkowie oraz pomocy w zbieraniu funduszy na rehabilitację sześcioletniego Oskarka Gądek z Grodkowa, którego to wspomaga zawsze Pani Agnieszka Mysłek a pracownicy GOK-u wiernie mu kibicują i cieszą się każdym postępem w poprawie zdrowia.

          Kieruję podziękowania do osób i instytucji  zaangażowanych w organizację tegorocznego kiermaszu: Pań Jadzi Kowalczykowskiej i Bogumiły Polaczy ze Stowarzyszenia Miłośników Sułkowa, Pani Agnieszce Wysockiej-Kraszewskiej i dzieci ze Świetlicy Miejskiej w Baborowie, Pani Barbarze Źrały i Sylwii Sumik oraz dzieci  z warsztatów twórczych prowadzonych przy GOK-u w Baborowie,  podziękowania dla  Pana Andrzeja Surmiaka za wystawę unikatowych prac oraz dla Pani Sylwii Pawuli i Małgosi Hosnowskiej za wzbogacenie swoimi produktami kiermaszu.

        Sobotnie przedpołudnie  było doskonałą okazją nie tylko na zakupienie podarunków, ale też na spotkanie ze znajomymi i wspólne pożyczenie sobie Wesołych Świąt.        

                                                                                                                                                                                                 Lidia Piecha

 

Szukaj na stronie
Tagi wyszukiwania:
katalog  firm  bip  s  a  f  test  str  chroniona  ok
1.jpeg 10.png 11.png 12.png 13.png 14.png 15.png 16.png 17.png 18.png 19.png 2.png 20.png 3.png 4.png 5.png 6.png 7.png 8.png 9.png
Kalendarz wydarzeń
22
marca
środa
Kliknij na wybraną datę