PL EN DE CZ

Maraton fitness - 16 kwietnia 2015

IV Maraton Fitness w Baborowie

         Większość ludzi wie dokładnie, że sport to zdrowie. Aktywność fizyczna i ćwiczenia przyczyniają się do poprawy kondycji i wydolności organizmu. Systematyczne ćwiczenia fizyczne chronią serce, zapobiegają otyłości, budują tężyznę  i poprawiają samopoczucie. Korzyści zdrowotne i estetyczne z regularnego uprawiania sportu są ogromne.

Mieszkańcy Baborowa mieli możliwość sprawdzić swoją kondycję podczas Maratonu Fitness zorganizowanego przez instruktorów Gminnego Ośrodka Kultury w Baborowie.

16 kwietnia 2015 od godziny 16:00 na sali gimnastycznej przy ul. Opawskiej gościło kilkadziesiąt zwolenniczek zdrowego stylu życia. Zaczęliśmy od Rozgrzewki, serii prostych ćwiczeń fizycznych o narastającej intensywności służącej rozgrzaniu, uelastycznieniu mięśni  i przygotowaniu organizmu do wysiłku.  Następnie Fit Ball ćwiczenia wymagające umiejętności utrzymania równowagi, więc i napinania różnych mięśni. Później skoczne Latino Dance czyli ćwiczenia z elementami tańca, a  po wzmocnieniu mięśni nóg, brzucha i ramion wszyscy z ochotą przystąpili do energetycznej Zumby. Zumba to fitness dobry dla każdego. Taniec, luz i spalanie kalorii, porywająca, latynoska muzyka sprawia, iż nikt nie czuje, że zumba wyciska z niego ostatnie poty. Bawiąc się jak dziecko, gubimy nadwagę i modelujemy sylwetkę. Na koniec stretching, którego celem było rozluźnienie mięśni po intensywnym wysiłku.

Prawie wszyscy dotrwali do końca z czego bardzo się cieszymy. Zapraszamy na nasze cotygodniowe zajęcia różnorodnych form fitness we wtorki i czwartki w godzinach17:00 – 18:30 na salę gimnastyczną przy ul. Opawskiej oraz w środy od 10:00: do 12:00 na salę widowiskową przy ul. Rynek 9.

Dziękuję instruktorom: Joannie Kowalczyk-Klimczak,  Grzegorzowi Sumik oraz stażystce Magdalenie Sycz za profesjonalne przygotowanie i przeprowadzenie tegorocznego Maratonu Fitness.                                  

Lidia Piecha

 

Szukaj na stronie
Tagi wyszukiwania:
str  bip  chroniona  s  test  katalog  a  ok  f  firm
1.jpeg10.jpeg11.jpeg12.jpeg13.jpeg14.jpeg2.jpeg3.jpeg4.jpeg5.jpeg6.jpeg7.jpeg8.jpeg9.jpeg
Kalendarz wydarzeń
18
lipca
czwartek
Kliknij na wybraną datę