PL EN DE CZ

Maraton fitness - 16 kwietnia 2015

IV Maraton Fitness w Baborowie

         Większość ludzi wie dokładnie, że sport to zdrowie. Aktywność fizyczna i ćwiczenia przyczyniają się do poprawy kondycji i wydolności organizmu. Systematyczne ćwiczenia fizyczne chronią serce, zapobiegają otyłości, budują tężyznę  i poprawiają samopoczucie. Korzyści zdrowotne i estetyczne z regularnego uprawiania sportu są ogromne.

Mieszkańcy Baborowa mieli możliwość sprawdzić swoją kondycję podczas Maratonu Fitness zorganizowanego przez instruktorów Gminnego Ośrodka Kultury w Baborowie.

16 kwietnia 2015 od godziny 16:00 na sali gimnastycznej przy ul. Opawskiej gościło kilkadziesiąt zwolenniczek zdrowego stylu życia. Zaczęliśmy od Rozgrzewki, serii prostych ćwiczeń fizycznych o narastającej intensywności służącej rozgrzaniu, uelastycznieniu mięśni  i przygotowaniu organizmu do wysiłku.  Następnie Fit Ball ćwiczenia wymagające umiejętności utrzymania równowagi, więc i napinania różnych mięśni. Później skoczne Latino Dance czyli ćwiczenia z elementami tańca, a  po wzmocnieniu mięśni nóg, brzucha i ramion wszyscy z ochotą przystąpili do energetycznej Zumby. Zumba to fitness dobry dla każdego. Taniec, luz i spalanie kalorii, porywająca, latynoska muzyka sprawia, iż nikt nie czuje, że zumba wyciska z niego ostatnie poty. Bawiąc się jak dziecko, gubimy nadwagę i modelujemy sylwetkę. Na koniec stretching, którego celem było rozluźnienie mięśni po intensywnym wysiłku.

Prawie wszyscy dotrwali do końca z czego bardzo się cieszymy. Zapraszamy na nasze cotygodniowe zajęcia różnorodnych form fitness we wtorki i czwartki w godzinach17:00 – 18:30 na salę gimnastyczną przy ul. Opawskiej oraz w środy od 10:00: do 12:00 na salę widowiskową przy ul. Rynek 9.

Dziękuję instruktorom: Joannie Kowalczyk-Klimczak,  Grzegorzowi Sumik oraz stażystce Magdalenie Sycz za profesjonalne przygotowanie i przeprowadzenie tegorocznego Maratonu Fitness.                                  

Lidia Piecha

 

 

Szukaj na stronie
Tagi wyszukiwania:
bip  a  f  s  ok  firm  katalog  test  str  chroniona
1.jpeg 10.png 11.png 12.png 13.png 14.png 15.png 16.png 17.png 18.png 19.png 2.png 20.png 3.png 4.png 5.png 6.png 7.png 8.png 9.png
Kalendarz wydarzeń
30
listopada
środa
Kliknij na wybraną datę