PL EN DE CZ

Kiermasz Bożonarodzeniowy 5.12.2015

Kiermasz Bożonarodzeniowy

 

„Jest taki dzień: bardzo ciepły, choć grudniowy;
Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory.
Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich.
Dzień, który już każdy z nas zna od kołyski.”

 

 

        Wigilia i święta Bożego Narodzenia należą do najpiękniejszych dni w roku  i trudno znaleźć w Polsce kogoś, kto myśli inaczej. Zapach choinki, blask lampek odbijających się w kolorowych bombkach, atmosfera przygotowań i oczekiwanie na pierwszą gwiazdkę, … to najcenniejsze i najmilsze wspomnienia. Atmosfera przygotowań do nadchodzących świat udzieliła się również mieszkańcom Baborowa. W słoneczne, sobotnie przedpołudnie 5 grudnia 2015 r.,  bardzo licznie przybyli na Bożonarodzeniowy Kiermasz.   W holu Gminnego Ośrodka Kultury można było kupić ozdoby świąteczne własnoręcznie tworzone przez dzieci i młodzież uczestniczące w warsztatach twórczych w GOK  oraz zajęciach w świetlicy miejskiej w Baborowie. Przepiękne dekoracje tworzone na szydełku jak również w drewnie cieszyły się sporym zainteresowaniem. Kolorowe poduchy, pufy, kołderki, misternie uszyte literki i serduszka przykuwały wzrok, przepyszne ciasta przygotowane przez panie ze Stowarzyszenia Miłośników Sułkowa rozeszły się w mgnieniu oka. Zakup polskiego miodu  i wyrobów pszczelarskich z gospodarstwa  „Kwiatoniów” Pani Małgorzaty Hosnowskiej był  okazją do zaopatrzenia się w  zdrowe, polskie produkty.

     Serdeczne podziękowania należą się  osobom i instytucjom  zaangażowanym w organizację tegorocznego kiermaszu: Paniom Jadzi Kowalczykowskiej,  Bogumile Polaczy, Janinie Pietrzkiewicz ze Stowarzyszenia Miłośników Sułkowa, Pani Paulinie Medyńskiej i dzieciom ze Świetlicy Miejskiej w Baborowie, Pani Ewelinie Balicz i Sylwii Sumik oraz uczestnikom warsztatów twórczych prowadzonych przy GOK-u w Baborowie.  Wyrazy uznania  kieruję   dla  Pana Andrzeja Surmiaka i Eli Maziakowskiej  za wystawę unikatowych prac, a także dla Pani Eweliny Gębuś i Joli Sławek za kunszt wykonywanych ozdób. Pani Małgosi Hosnowskiej dziękuję  za wzbogacenie swoimi produktami pszczelarskimi  naszego  kiermaszu.

   

Lidia Piecha

 

 

Szukaj na stronie
Tagi wyszukiwania:
chroniona  bip  ok  str  a  test  f  s  firm  katalog
1.jpeg 10.png 11.png 12.png 13.png 14.png 15.png 16.png 17.png 18.png 19.png 2.png 20.png 3.png 4.png 5.png 6.png 7.png 8.png 9.png
Kalendarz wydarzeń
27
czerwca
poniedziałek
Kliknij na wybraną datę