PL EN DE CZ

Wyjazd do Teatru Muzycznego w Gliwicach 13.11.2015

Wesoła wdówka 
     
Operetka Franciszka Lehára w trzech aktach z 1905 roku. Premiera miała miejsce w Wiedniu  30 grudnia 1905 roku. Libretto zostało napisane przez Victora Léon i Leo Steina.
Sztuka rozgrywa się w Paryżu w poselstwie nie istniejącego księstewka niemieckiego. Młoda i piękna wdówka z tego księstwa, Madeleine von Palmer, zamieszkała we Francji i istnieje obawa, że może tam wyjść za mąż. Książęcy poseł ma nie dopuścić do takiego małżeństwa i wyswatać Madeleine za rodaka, aby jej miliony pozostały w księstwie.  Tak w skrócie przedstawiał się scenariusz wspaniałej operetki, którą mogliśmy oglądać na deskach Teatru Muzycznego w Gliwicach w dniu 13 listopada 2015r.
Jako organizatorów cieszy nas tak duże zainteresowanie wyjazdem na operetki.  Jest to z pewnością bardzo ciekawa forma spędzania wolnego czasu jak i poszerzania swoich zainteresowań i pasji.  Na następne pełne wrażeń i emocji spotkanie z artystami gliwickiej sceny zapraszamy już na wiosnę. Dziękuję Pani Sylwii Sumik za koordynowanie całego przedsięwzięcia a wszystkim uczestnikom za stworzenie wspaniałej, pełnej kultury atmosfery podczas wycieczki do Gliwic.                                      

         Lidia Piecha

 

 

Szukaj na stronie
Tagi wyszukiwania:
s  f  bip  a  ok  katalog  firm  test  str  chroniona
1.jpeg 10.png 11.png 12.png 13.png 14.png 15.png 16.png 17.png 18.png 19.png 2.png 20.png 3.png 4.png 5.png 6.png 7.png 8.png 9.png
Kalendarz wydarzeń
22
stycznia
sobota
Kliknij na wybraną datę