PL EN DE CZ

Koncert z okazji Dnia Kobiet 13.03.2016

Dzień Kobiet

 

 Za pierwowzór Dnia Kobiet przyjąć można obchodzone w starożytnym Rzymie Matronalia. Było to święto przypadające na pierwszy tydzień marca, związane z początkiem nowego roku, macierzyństwem i płodnością. Z okazji tego święta mężowie obdarowywali swoje żony prezentami i spełniali ich życzenia. Również w czasach dzisiejszych Panowie biegają z kwiatkami,  czekoladkami, życzeniami. 

Z okazji Święta Kobiet w Baborowie w dniu 13 marca 2016r., na Sali widowiskowej odbył się koncert, w którym brały udział dzieci i młodzież z naszej Gminy. Mogliśmy podziwiać występy przedszkolaków z  ul. Powstańców z opiekunem Panią Edytą Jonek oraz z ul.  Krakowskiej z Panią Lucyną Czekała. Zaprezentowali się również uczniowie klasy III b z wychowawcą Panią Eweliną Szwec. Instruktorzy  z Gminnego Ośrodka Kultury w Baborowie Żaneta Górecka i Grzegorz Sumik przygotowali choreografie taneczne do znanych i lubianych utworów. Każdy z występujących otrzymał słodki upominek a licznie przybyli goście mogli poczęstować się kawą, herbatą i ciasteczkami.

Kieruję podziękowania do opiekunów  naszych młodych aktorów, tancerzy i ich opiekunów za pięknie przygotowane występy, a  instruktorom GOK-u za  pomoc przy organizacji Koncertu z okazji Dnia Kobiet.

                                                                                                        Lidia Piecha

 

 

Szukaj na stronie
Tagi wyszukiwania:
chroniona  test  katalog  a  ok  firm  f  s  bip  str
1.jpeg 10.png 11.png 12.png 13.png 14.png 15.png 16.png 17.png 18.png 19.png 2.png 20.png 3.png 4.png 5.png 6.png 7.png 8.png 9.png
Kalendarz wydarzeń
16
maja
poniedziałek
Kliknij na wybraną datę