PL EN DE CZ

Koncert z okazji Dnia Kobiet 13.03.2016

Dzień Kobiet

 

 Za pierwowzór Dnia Kobiet przyjąć można obchodzone w starożytnym Rzymie Matronalia. Było to święto przypadające na pierwszy tydzień marca, związane z początkiem nowego roku, macierzyństwem i płodnością. Z okazji tego święta mężowie obdarowywali swoje żony prezentami i spełniali ich życzenia. Również w czasach dzisiejszych Panowie biegają z kwiatkami,  czekoladkami, życzeniami. 

Z okazji Święta Kobiet w Baborowie w dniu 13 marca 2016r., na Sali widowiskowej odbył się koncert, w którym brały udział dzieci i młodzież z naszej Gminy. Mogliśmy podziwiać występy przedszkolaków z  ul. Powstańców z opiekunem Panią Edytą Jonek oraz z ul.  Krakowskiej z Panią Lucyną Czekała. Zaprezentowali się również uczniowie klasy III b z wychowawcą Panią Eweliną Szwec. Instruktorzy  z Gminnego Ośrodka Kultury w Baborowie Żaneta Górecka i Grzegorz Sumik przygotowali choreografie taneczne do znanych i lubianych utworów. Każdy z występujących otrzymał słodki upominek a licznie przybyli goście mogli poczęstować się kawą, herbatą i ciasteczkami.

Kieruję podziękowania do opiekunów  naszych młodych aktorów, tancerzy i ich opiekunów za pięknie przygotowane występy, a  instruktorom GOK-u za  pomoc przy organizacji Koncertu z okazji Dnia Kobiet.

                                                                                                        Lidia Piecha

 

Szukaj na stronie
Tagi wyszukiwania:
s  a  bip  f  firm  katalog  test  ok  chroniona  str
1.jpeg10.jpeg11.jpeg12.jpeg13.jpeg14.jpeg2.jpeg3.jpeg4.jpeg5.jpeg6.jpeg7.jpeg8.jpeg9.jpeg
Kalendarz wydarzeń
17
lipca
środa
Kliknij na wybraną datę