PL EN DE CZ

Koncert z okazji Dnia Kobiet 13.03.2016

Dzień Kobiet

 

 Za pierwowzór Dnia Kobiet przyjąć można obchodzone w starożytnym Rzymie Matronalia. Było to święto przypadające na pierwszy tydzień marca, związane z początkiem nowego roku, macierzyństwem i płodnością. Z okazji tego święta mężowie obdarowywali swoje żony prezentami i spełniali ich życzenia. Również w czasach dzisiejszych Panowie biegają z kwiatkami,  czekoladkami, życzeniami. 

Z okazji Święta Kobiet w Baborowie w dniu 13 marca 2016r., na Sali widowiskowej odbył się koncert, w którym brały udział dzieci i młodzież z naszej Gminy. Mogliśmy podziwiać występy przedszkolaków z  ul. Powstańców z opiekunem Panią Edytą Jonek oraz z ul.  Krakowskiej z Panią Lucyną Czekała. Zaprezentowali się również uczniowie klasy III b z wychowawcą Panią Eweliną Szwec. Instruktorzy  z Gminnego Ośrodka Kultury w Baborowie Żaneta Górecka i Grzegorz Sumik przygotowali choreografie taneczne do znanych i lubianych utworów. Każdy z występujących otrzymał słodki upominek a licznie przybyli goście mogli poczęstować się kawą, herbatą i ciasteczkami.

Kieruję podziękowania do opiekunów  naszych młodych aktorów, tancerzy i ich opiekunów za pięknie przygotowane występy, a  instruktorom GOK-u za  pomoc przy organizacji Koncertu z okazji Dnia Kobiet.

                                                                                                        Lidia Piecha

 

Szukaj na stronie
Tagi wyszukiwania:
a  chroniona  firm  str  katalog  f  bip  ok  test  s
1.jpeg 10.png 11.png 12.png 13.png 14.png 15.png 16.png 17.png 18.png 19.png 2.png 20.png 3.png 4.png 5.png 6.png 7.png 8.png 9.png
Kalendarz wydarzeń
24
marca
piątek
Kliknij na wybraną datę