PL EN DE CZ

10-Lecie chóru Margaretki

„…Wesołe jest życie staruszka
Gdzie spojrzy, tam bóstwo co krok
Tu biuścik zachwyci, tam nóżka
bo nie ten, bo nie ten już wzrok…”

Jeremi Przybora

10-lecie Chóru Margaretki

45-lecie PZERiI w Baborowie

 

            Świetlica wiejska w Sułkowie bardzo chętnie zrzesza w swoich progach naszych czcigodnych Emerytów. Tym razem uroczystość była bardzo ważna, nasi Seniorzy  obchodzili święto z okazji jubileuszu 10-lecia Chóru Margaretki jak również 45-lecia PZERiI    w Baborowie. W obchodach święta udział brali Emeryci z zaprzyjaźnionych Kół z  Pilszcza, Dzierżysławia i Kietrza. Swoją obecnością zaszczyciła wszystkich także Pani Halina Sak – Przewodnicząca z Rejonowego Oddziału PZERiI w Głubczycach oraz Burmistrz Baborowa Elżbieta Kielska. Wręczono  Medale za zasługi na rzecz Seniorów z oddziału okręgowego w Opolu dla Pani Władysławy Doszczak i Pani Elżbiety Kielskiej. Złote Odznaki PZERiI dla zasłużonych otrzymały Emerytki: Pani Dorota Kaszta i Teresa Król oraz Lidia Piecha Dyrektor GOK w Baborowie. Wieczór uświetnił koncert Chóru Margaretki z Baborowa pod batutą pani Ireny Franków z przygotowanym na tę uroczystość repertuarem, a nasi kochani Seniorzy bawili się wspaniale do późnych godzin przy dźwięcznych melodiach zespołu Family Boys.

Słowa uznania i wdzięczności należą się naszym baborowskim Emerytom za wieloletnią, owocną działalność, za reprezentowanie Gminy Baborów na szczeblu wojewódzkim, powiatowym i lokalnym oraz  za podtrzymywanie tradycji, kultury i obyczajów na Śląsku Opolskim.

Lidia Piecha

 

 

Szukaj na stronie
Tagi wyszukiwania:
a  bip  firm  ok  str  f  s  katalog  test  chroniona
1.jpeg 10.png 11.png 12.png 13.png 14.png 15.png 16.png 17.png 18.png 19.png 2.png 20.png 3.png 4.png 5.png 6.png 7.png 8.png 9.png
Kalendarz wydarzeń
22
marca
środa
Kliknij na wybraną datę