PL EN DE CZ

XXVI Turniej Szachowy im. Andrzeja Rippy 20.11.2016

W niedzielę 20 listopada 2016r. w Sali Widowiskowej w Baborowie odbył się XXVI Turniej Szachowy im. Andrzeja Rippy. Imprezę otworzyła Burmistrz Gminy Baborów Elżbieta Kielska, odczytany został list od synów nieżyjących już Państwa Krystyny i Andrzeja Rippa, Panowie Adrian i Łukasz Rippa w liście serdecznie dziękowali i wspierali wszystkich uczestników i pasjonatów gry w szachy, a w szczególności najmłodszych.

            W tegorocznych zmaganiach szachowych wzięło udział 38  uczestników, turniej rozegrano systemem szwajcarskim, kontrolowanym 9 rund x 15 minut na partię dla każdego zawodnika przy komputerowym kojarzeniu par, w dwóch kategoriach wiekowych: juniorzy, seniorzy. Nad prawidłowym przebiegiem gry czuwał Pan Lesław Galacki.

I miejsce w kategorii Juniorów zajął  Marek Smętek z Caper K-Koźle, na II miejscu uplasowała się Maja Weczera z Klubu Gryf Kietrz,  III miejsce zdobyła Jenifer Stoczkowska z Sułkowa.   

W kategorii Seniorów I miejsce wywalczył Piotr Chrobak z Klubu Silesia Racibórz, II miejsce zajął Damian Malinowski z Klubu Hetman Wrocław, na  III miejscu uplasował się Jerzy Szwagrzyk z Baborowa.

Organizatorzy  przygotowali również szczególne nagrody i wyróżnienia dla:

- Najlepszego zawodnika Turnieju z Gminy Baborów, którym okazał się Pan Jerzy Szwagrzyk .

- Najstarszego zawodnika Turnieju  Pana  Józefa Kołcza z Tłustomostów.

- Najmłodszymi  zawodnikami  turnieju zostali bracia bliźniacy: Dawid i Dominik Szczuka z Klubu Szachowego Caper Kędzierzyn-Koźle.

Przyznaliśmy także nagrodę specjalną dla Pana Antoniego Dunasa  - podopiecznego Domu Pomocy Społecznej w Kietrzu, który uplasował się na 12 miejscu w kategorii seniorów.

Organizatorzy zapewnili szachistom ciepłe i zimne napoje, słodkie przekąski oraz przepyszne kanapki.  

Pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury  pragną  serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom, kibicom oraz zawodnikom przybyłym tak licznie na tegoroczny Turniej. Coraz większe zainteresowanie naszymi zawodami skupia szachistów z Wrocławia, Raciborza, Kędzierzyna-Koźla, Kietrza, Częstochowy i oczywiście z Gminy Baborów. Obecność 18 juniorów jest dla nas dużą niespodzianką. Fakt ten powinien zachęcić młode osoby do uprawiania  szlachetnej dziedziny sportu jaką są szachy.

 Zapraszamy pasjonatów, zawodników oraz mieszkańców Gminy Baborów do udziału  w przyszłorocznym XXVII   Turnieju Szachowym Im. Andrzeja Rippy, który odbędzie się również jesienią.

 Lidia Piecha

 

 

Szukaj na stronie
Tagi wyszukiwania:
firm  s  katalog  f  a  chroniona  str  bip  ok  test
1.jpeg10.jpeg11.jpeg12.jpeg13.jpeg14.jpeg2.jpeg3.jpeg4.jpeg5.jpeg6.jpeg7.jpeg8.jpeg9.jpeg
Kalendarz wydarzeń
18
czerwca
wtorek
Kliknij na wybraną datę