PL EN DE CZ

Konkursowa Jazda Samochodem o Puchar Burmistrza Gminy Baborów 2.04.2017

II runda KJS o Puchar Burmistrza Gminy Baborów

 

            Ponownie  na Baborowskim Rynku 2 kwietnia odbyła się II runda cyklu Kierowca Roku Opolszczyzny 2017. Jest to impreza z tradycjami organizowana od 26 lat w różnych rejonach województwa opolskiego. Automobil Klub Opolski oraz Burmistrz Gminy Baborów zapraszali chętnych do udziału  w imprezie. Dyrektor zawodów Zdzisław Kostyk zaplanował start na Rynku w Baborowie, oraz 9 prób na trasie liczącej około 140 km, w tym niespełna 15 km prób. Prawo startu miał każdy kierowca posiadający samochód z ważnymi badaniami technicznymi jak również ubezpieczeniem OC, a pilot musiał mieć ukończone 17 lat.

Zawody otworzyła Burmistrz Gminy Baborów Pani Elżbieta Kielska. Od godz. 10:30 z Rynku startowały co 2 minuty konkursowe samochody. W zawodach wzięło udział  40 drużyn, słoneczna aura nie wszystkim sprzyjała bo próby w: Milicach, Cukrowni Baborów i Kombinacie Czerwonków  były trudne, 9 drużyn  nie ukończyło trasy.

Marcin Pietryszyn i Kewin Peszke w Subaru WRX STi fruwali wysoko nad baborowskimi drogami. Wylądowali jako zwycięzcy w klasyfikacji generalnej KJS o Puchar Burmistrza Gminy Baborów  i pozycji lidera Kierowca roku Opolszczyzny!

W poszczególnych klasach wygrywali: klasa I do 1150 cm – Adam Gunia (fiat seicento AK Ziemi Kłodzkiej), klasa II do 1400 cm – Szymon Mierzwa (honda civic AK Opolski), Klasa III do 1500 cm – Tomasz Rzany (peugeot 205 AK Opolski), klasa IV do 2000 cm – Krzysztof Zawora(volkswagen golf AK Opolski).

Zakończenie II edycji KJS o Puchar Burmistrza Gminy Baborów odbyło się w godzinach popołudniowych na baborowskim Rynku, finał uświetniły występy taneczne  dzieci i młodzieży z GOK-u pod czujnym okiem instruktora Martyny Wielgus oraz wokalne uczniów z  ZSP w Baborowie pod opieką nauczycielki muzyki Pani Anny Dawidów.

Wspaniała pogoda zrzeszyła wielu kibiców na starcie, poszczególnych próbach i mecie zawodów, to bardzo ważne dla organizatorów i uczestników, gdyż świadczy o szacunku  oraz docenieniu ich przygotowań do konkursu.

Dzięki zaangażowaniu Burmistrza Gminy Baborów, członków Automobil Klubu Opolskiego, pracowników Gminy Baborów, Ośrodka Kultury i dużej frekwencji publiczności pierwsza, większa impreza plenerowa zakończyła się sukcesem. 

                                                                                                                                                              Lidia Piecha

 

Szukaj na stronie
Tagi wyszukiwania:
test  s  katalog  a  chroniona  str  ok  firm  bip  f
1.jpeg10.jpeg11.jpeg12.jpeg13.jpeg14.jpeg2.jpeg3.jpeg4.jpeg5.jpeg6.jpeg7.jpeg8.jpeg9.jpeg
Kalendarz wydarzeń
17
lipca
środa
Kliknij na wybraną datę