PL EN DE CZ

Warsztaty Plastyczne 20.04.2017 - XVII Festiwal Kultury Powiatowej

Organizatorem XVII Festiwalu Kultury Powiatowej był Powiat Głubczycki natomiast współorganizatorem poszczególnych konkursów, przeglądów i warsztatów Gmina Głubczyce, Kietrz i Baborów,  koordynatorem Miejski Ośrodek Kultury w Głubczycach.Tegoroczny Festiwal był wyjątkowy, po raz pierwszy odbył się w formie warsztatów,  formę konkursową zachował jedynie przegląd taneczny, w którym uczestniczyły  również zespoły     z Baborowa: „Power Flowers” z ZSP pod opieką Pani Eweliny Szwec - laureaci  I miejsca  w kategorii dziecięcej  oraz zespoły z GOK z instruktorem Panią Martyną Wielgus:  „Iskra” – wyróżnieni w kategorii młodzieżowej i „Smyki”- zdobywcy III miejsca w kategorii dziecięcej.

 Gminie  Baborów przypadły do realizacji  warsztaty plastyczne, które odbyły się 20 maja w Sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Baborowie. Prowadzone były  przez  Martę Drapiewską, absolwentkę ASP we Wrocławiu, ilustratorkę podręczników szkolnych, książek i kolorowanek dla dzieci. Warto również wspomnieć, że Pani Marta pracuje dla różnych wydawnictw, jest m.in. autorką ilustracji obecnych podręczników MEN dla klas I-III oraz prowadzi zajęcia z malarstwa i rysunku w Miejskim Ośrodku Kultury w Głubczycach.  Uczestnicy wynieśli z warsztatów nową wiedzę i umiejętności w zakresie prac malarskich. Pod uważnym okiem instruktora i przy pomocy trafnych wskazówek powstawały małe dzieła sztuki, które każdy mógł zabrać ze sobą na pamiątkę.  Pracownicy GOK zadbali o frekwencję, wystrój sali i  słodki poczęstunek dla młodych artystów.  

 

Szukaj na stronie
Tagi wyszukiwania:
wyloguj  ok  chroniona  s  test  str  a  bip  katalog  firm
DSC_8662.jpeg DSC_8966.jpeg DSC00664a.jpeg DSC01406.jpeg DSC03536.jpeg DSC03881.jpeg DSC03989.jpeg DSC04051.jpeg DSC09943.jpeg IMG_0134.jpeg IMG_0276.jpeg IMG_0653.jpeg
Kalendarz wydarzeń
27
września
niedziela
Kliknij na wybraną datę