PL EN DE CZ

XXVII Turniej Szachowy im. Andrzeja Rippy 19.11.2017

Szachy to rodzina strategicznych gier planszowych rozgrywanych przez dwóch graczy na 64-polowej szachownicy za pomocą zestawu pionów i figur. Międzynarodowy Komitet Olimpijski uznaje szachy za dyscyplinę sportu. Za kolebkę szachów podaje  się Indie. Jednak  dopiero po pojawieniu się gry w Europie, nastąpiły  zmiany najbardziej przypominające współczesne  szachy. Zmieniono reguły gry, dopracowano zasady poruszania się bierek czyli figur i pionów, pojawiły się m.in. roszada, mat, promocja.

W niedzielny poranek 19.11.2017 r. rozpoczął się XXVII Turniej Szachowy im. A. Rippy .

W zawodach wzięło udział 39 graczy w dwóch kategoriach wiekowych: juniorzy i seniorzy. Turniej rozegrano systemem szwajcarskim, kontrolowanym 9 rund x 15 minut na partię dla każdego zawodnika przy komputerowym kojarzeniu par, nad prawidłowym przebiegiem gry czuwał Pan Lesław Galacki. Z  gorącej atmosfery gry wyłonili się laureaci:

I miejsce w kategorii Juniorów zajął Adam Bujak z Długomiłowic, na II miejscu uplasował się Jan Rapiejko z klubu Caper Kędzierzyn-Koźle,  III miejsce zdobył  Kondys Piotr z klubu Silesia Racibórz.  

W kategorii Seniorów I miejsce wywalczył Malinowski Damian  z Klubu Silesia Racibórz, II miejsce Klucznik Andrzej z Szach Kędzierzyn-Koźle, na  III miejscu uplasował się Janocha Jan z MOPS Kędzierzyn-Koźle.

  Przygotowano również szczególne nagrody i wyróżnienia dla:

- Najlepszego zawodnika Turnieju z Gminy Baborów, którym okazał się Pan Urbański Tadeusz z Sułkowa.

- Najstarszego zawodnika Turnieju  Pana  Antoniego Prokopczuk z klubu Szach Kędzierzyn-Koxle.

- Najmłodszym  zawodnikiem turnieju został Bielański Szymon  z Klubu Szachowego Caper Kędzierzyn-Koźle.

Organizatorzy zapewnili szachistom ciepłe i zimne  napoje, słodkie przekąski i przepyszne kanapki.

Pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury  pragną  serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom i kibicom przybyłym na tegoroczny Turniej oraz  zachęcić do uprawiania tej szlachetnej dziedziny sportu.

 Zapraszamy pasjonatów, zawodników oraz mieszkańców Gminy Baborów do udziału w przyszłorocznym  Turnieju Szachowym im. Andrzeja Rippy, który odbędzie się również jesienią.

Lidia Piecha

 

Szukaj na stronie
Tagi wyszukiwania:
str  firm  chroniona  katalog  ok  bip  s  f  test  a
1.jpeg10.jpeg11.jpeg12.jpeg13.jpeg14.jpeg2.jpeg3.jpeg4.jpeg5.jpeg6.jpeg7.jpeg8.jpeg9.jpeg
Kalendarz wydarzeń
17
lipca
środa
Kliknij na wybraną datę