PL EN DE CZ

Wakacje 2014

„Sportowe wakacje”

 

 

Tegoroczne wakacje z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Świetlica Miejską rozpoczęły się dnia 7. lipca spotkaniem z pielęgniarką Panią Danutą Jankowską, która przeprowadziła pogadankę z dziećmi odnośnie zachowania bezpieczeństwa podczas wakacji.

Drugiego dnia zorganizowana przez nas wycieczka do Miasteczka Westernowego „Twinpigs” wprowadziła dzieci i młodzież w świat dzikiego zachodu, który dostarczył wiele uśmiechu, szalonych atrakcji i nowych doświadczeń. W kolejnych dniach tygodnia uczestnicy półkolonii mogli rywalizować między sobą w turniejach i grach. Turniej bilarda został rozegrany w dwóch kategoriach. W kategorii dziecięcej I miejsce zdobyła Sabina Sierotowicz, II miejsce  Ania Gębuś i III Piotr Baran natomiast w kategorii młodzieżowej I miejsce zajął Tomasz Bogacki, II miejsce Szymon Brilka i III  miejsce Justyna Bogacka. Dzieci miała również możliwość spotkania się i zapoznania z rzemiosłem piekarza.

Kierujemy podziękowanie do właścicieli piekarni Smakosz w Baborowie za oprowadzenie oraz ciepłe bułeczki i pyszne ciasteczka.Kolejny tydzień rozpoczął się konkursem plastycznym na świeżym powietrzu w Parku Miejskim, którego tematem przewodnim były: „Moje wymarzone wakacje”. Spośród wielu kolorowych prac wyróżniliśmy Piotra Szyszkowskiego, Jakuba Bencala i Dominike Kojpasz. Następną atrakcją była wycieczka do nowo otwartego Aqau arku w Raciborzu, gdzie mogliśmy skorzystać z wodnych atrakcji tj. rwąca rzeka, rury wodne, tor przeszkód, bicze wodne, jacuzzi oraz wiele innych.

Środowy dzień minął pod hasłem „Akcja cytrynka”, podczas której dzieci zapoznały się z pracą policjanta na drodze. Tydzień zakończył się zabawą na Xboxie i Kinectie na sali widowiskowej oraz turniejem piłkarzyków, w którym I miejsce zdobyła Laura Górna , 2 miejsce Oskar Tatura i 3 miejsce Kinga Zdobylak. W trzecim tygodniu rozegraliśmy turniej siatkówki i badmintona na Sali sportowej przy ulicy Wiejskiej. 

 

Wakacje w Sołectwach Naszej Gminy

Tradycyjnie podczas wakacji zorganizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury i Świetlicę Miejską nie zabrakło aktywizacji i uatrakcyjnienia wolnego czasu dla dzieci i młodzieży społeczności wiejskiej. Zajęcia  w świetlicach wiejskich odbywały się  według wcześniej ustalonego harmonogramu we czwartki i piątki od godz 10.00 do godz 14.00. Instruktorki przygotowały dla uczestników szereg konkurencji, gier, zabaw, konkursów oraz przy pomocy rodziców, sołtysów wsi i gospodarzy zapewnili gorący poczęstunek.

W lipcu zajęcia odbyły się w Dziećmarowie, Szczytach, Rakowie, Tłustomostach, Dzielowie, Suchej Psinie, Czerwonkowie oraz Księżym Polu. W sierpniu kolej na Babice, Boguchwałów i Sułków. Wakacyjnym spotkaniom towarzyszył zawsze uśmiech dzieci, miła atmosfera, nie zabrakło także rywalizacji podczas gier oraz inteligentnych przemyśleń w trakcie trwania konkursów i podchodów.

Pragniemy serdecznie podziękować uczestniczącym dzieciom i młodzieży za aktywny udział w zajęciach oraz wszystkim którzy pomagają we współorganizacji naszych wakacyjnych spotkań.Osoby, które wyjechały w tym czasie poza miejsce swojego zamieszkania lub z jakichś przyczyn  nie dotarły do nas zapraszamy ponownie za rok na Akcję Wakacje organizowaną przez GOK i Świetlicę Miejską oraz do czynnego udziału w zajęciach od października które będą odbywać się w Świetlicach Wiejskich oraz w Baborowie.       

 

                                                                                                                                          Instruktorzy GOK w Baborowie

 

Szukaj na stronie
Tagi wyszukiwania:
s  test  katalog  str  firm  bip  chroniona  ok  f  a
1.jpeg10.jpeg11.jpeg12.jpeg13.jpeg14.jpeg2.jpeg3.jpeg4.jpeg5.jpeg6.jpeg7.jpeg8.jpeg9.jpeg
Kalendarz wydarzeń
17
lipca
środa
Kliknij na wybraną datę