PL EN DE CZ

XXIV Turniej Szachowy im. Andrzeja Rippy

W niedziele 30 listopada 2014r. w Sali widowiskowej w Baborowie odbył się XXIV Turniej Szachowy im. Andrzeja Rippy rozegrany w dwóch kategoriach wiekowych: juniorzy, seniorzy. Imprezę otworzyła  Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Baborowie Pani Lidia Piecha wraz z Panią Krystyną Rippą , wdową po nieżyjącym patronie Turnieju  Szachowego. W trakcie otwarcia  uczestnicy uczcili minutą ciszy pamięć zmarłego zawodnika, od zawsze związanego z Turniejami Gminnymi  Pana Tadeusza Cebulę. W tegorocznych zmaganiach szachowych wzięło udział 20 uczestników.

 I miejsce w Kat. Juniorów zajął Adam Grzesik z Klubu Szach K-Koźle, na II miejscu uplasował się Jan Młynarczyk z Klubu Silesia Racibórz,  III miejsce zdobył Bartosz Krajewski.   

W kategorii Seniorów I miejsce wywalczył Lesław Galacki z Klubu Szach K-Koźle, II miejsce zajął Jerzy Szwagrzyk z Baborowa. na  III miejscu uplasował się Zygmunt Kwiatkowski z Klubu Silesia Racibórz.

Organizatorzy  przygotowali również nagrody i wyróżnienia dla:

- Najlepszego zawodnika Turnieju z Gminy Baborów, którym okazał się Pan Jerzy Szwagrzyk

- Najstarszego zawodnika Turnieju  Pana  Józefa Kołcza z Tłustomostów

- Najmłodszego zawodnika turnieju Dawida Balcarka z klubu Szachowego z Wrocławia.

Organizatorzy zapewnili szachistom ciepłe napoje, oraz słodkie przekąski.

Pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury  pragną  serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom i kibicom przybyłym na tegoroczny Turniej oraz  zachęcić do uprawiania tej szlachetnej dziedziny sportu.

 Zapraszamy pasjonatów, zawodników oraz mieszkańców Gminy Baborów do udziału w przyszłorocznym XXV Jubileuszowym  Turnieju Szachowym Im. Andrzeja Rippy.

 Zainteresowanych informujemy, iż w każdy piątek w godz. 15:30 do 17:00 w  Gminnym Ośrodku Kultury w Baborowie można miło i efektywnie spędzić czas biorąc udział w zajęciach Kółka Szachowego.

                                           Instruktor ds. sportu

                                                                                                                                              Joanna Kowalczyk -Klimczak

 

Szukaj na stronie
Tagi wyszukiwania:
ok  chroniona  a  f  test  katalog  s  firm  str  bip
1.jpeg10.jpeg11.jpeg12.jpeg13.jpeg14.jpeg2.jpeg3.jpeg4.jpeg5.jpeg6.jpeg7.jpeg8.jpeg9.jpeg
Kalendarz wydarzeń
15
kwietnia
poniedziałek
Kliknij na wybraną datę