PL EN DE CZ

XXV Turniej Szachowy im. Andrzeja Rippy 15.11.2015

         Tegoroczny XXV Jubileuszowy Turniej Szachowy im.Andrzeja Rippy, odbył się w niedzielę 15 listopada w Sali widowiskowej przy ul.Rynek 9. Zainteresowanie było spore, gdyż w zmaganiach tej szlachetnej gry wzięło udział 30 osób, wśród których byli amatorzy oraz zawodnicy z różnych klubów szachowych.

Turniej otworzyła Pani Burmistrz Elżbieta Kielska, oraz Pani Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Lidia Piecha. W tym roku na oficjalnym rozpoczęciu zawodów, został odczytany list od synów patrona imprezy A.Rippy. Łukasz i Adrian Rippa dziękowali za pamięć o ich rodzicach, oraz za zaangażowanie i kontynuację turnieju. Po wylosowaniu par graczy, zaczęły się intelektualne zmagania pełne błyskotliwych strategii. Zawodnicy grali systemem szwajcarskim 9 rund, w dwóch kategoriach seniorzy i juniorzy, sędziował Pan Czesław Gil.

W kategorii seniorów I miejsce zajął Pan Damian Malinowski zawodnik klubu WKSZ Hetman Wrocław. II miejsce wywalczył Pan Roman Pietroczuk zawodnik klubu Szach Kędzierzyn-Koźle. Na III miejscu uplasował się Pan Jan Młynarczyk zawodnik Silesia Racibórz.

W kategorii juniorów zwyciężył Bartosz Krajewski z Branic. II miejsce zajął Bartłomiej Baran z Baborowa. Na III miejscu uplasował się Wiesław Sobolewskiz Baborowa.  Najlepszym zawodnikiem z Gminy Baborów po raz kolejny został Pan Jerzy Szwagrzyk, który w turnieju zajął IV miejsce. Nagroda dla najstarszego zawodnika trafiła w tym roku do Pana Antoniego Prokopczuka z klubu Szach Kędzierzyn-Koźle. Najmłodszym zawodnikiem został Paweł Wikarek z kluby Szach Kędzierzyn-Koźle.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim przybyłym zawodnikom i kibicom. Dziękujemy Panu Czesławowi Gil za  sędziowanie i rozstrzyganie spornych sytuacji.

Pragniemy zachęcić mieszkańców naszej Gminy do intelektualnych spotkań przy szachownicach oraz śledzenia naszych wydarzeń na stronie internetowej  gok.baborow.pl

 

Joanna Kowalczyk-Klimczak

 

Szukaj na stronie
Tagi wyszukiwania:
test  ok  chroniona  katalog  a  s  f  firm  bip  str
1.jpeg10.jpeg11.jpeg12.jpeg13.jpeg14.jpeg2.jpeg3.jpeg4.jpeg5.jpeg6.jpeg7.jpeg8.jpeg9.jpeg
Kalendarz wydarzeń
18
lipca
czwartek
Kliknij na wybraną datę