PL EN DE CZ

XXVIII Bieg Baborowa im. Edwarda Gorczyńskiego 21.05.2016

    W słoneczne, sobotnie przedpołudnie, dnia 21.05.2016r. na Stadionie Miejskim w Baborowie, odbyła się 28 edycja Biegu Baborowa imienia E. Gorczyńskiego. Jak co roku bieg cieszył się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców gminy, kibiców i pasjonatów biegania. Rozreklamowanie biegu w radio 90 zaowocowało większą frekwencją zawodników w biegach głównych.

     Uroczystość otworzyła Burmistrz Elżbieta Kielska, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Baborowie Lidia Piecha, oraz wdowa po zmarłym patronie biegu pani Teresa Gorczyńska.Impreza  biegowa została objęta patronatem Marszałka Województwa Opolskiego pana Andrzeja Buły, który ufundował puchary za I miejsca w Biegu Głównym Mężczyzn we wszystkich kategoriach wiekowych. Starosta Powiatu Głubczyckiego Józef Kozina, ufundował puchar oraz nagrodę rzeczowa  za I miejsce w Biegu Głównym Kobiet w kategorii wiekowej K-30.Pani Irena Sapa- członek zarządu Powiatu, która wręczyła  nagrody w imieniu Starosty, również przekazała ufundowana przez siebie nagrodę dla zwyciężczyni K-30.

   Zawody biegowe rozpoczął start przedszkolaków o godz. 11:10, którzy biegli na 100m. w kategorii Krasnali. W tym roku najmłodsze dzieci biegły same, a rodzice ich dopingowali biegnącz boku trasy lub za maluszkami. Kolejny bieg to zmagania uczniów klas I-III szkoły podstawowej na dystansie 400m.W tej kategorii biegowej było najwięcej uczestników. Następny bieg rozegrali na dystansie 1100m. uczniowie kl.IV-VI szkoły podstawowej. Dalsza kategoria odbył się na dystansie 1500m. wśród uczniów kl. I- III gimnazjum.Po zakończeniu tego biegu, odbyła się dekoracja laureatów poszczególnych konkurencji biegowych. W tym roku tort dla najmłodszego uczestnika biegu trafił w ręce Kacpra Lipińskiego. Zgromadzona publiczność miała możliwość zakupienia sobie przekąsek, a najmłodsi uczestnicy mogli poszaleć na dmuchańcach. Nie zabrakło również punktu edukacyjno- praktycznego pierwszej pomocy przedmedycznej, przygotowanego przez panią Lidię Wrzos.Dla zawodników uczestniczących w biegach organizator zapewnił ciepły posiłek, drożdżówki i napoje. Dodatkowo przez cały czas trwania imprezy zapewniona była zawodnikom odnowa biologiczna przez studentów wychowania fizycznego, specjalność- odnowa biologiczna PWSZ w Raciborzu z opiekunem Panem Markiem Jędryskiem. O godzinie 13:00 wystartował bieg główny kobiet na dystansie 5000m i mężczyzn na dystansie 10000m. Trasa biegu przebiegała ulicami miasta Baborowa w stronę Dziećmarowa. Kobiety zawracały za wiaduktem kolejowym i biegły z powrotem do mety, mężczyźni podążali do początku wioski Dziećmarów, tam zawracali, zmierzając do finiszu na Stadion Miejski. W trakcie trwania biegów głównych rozegrany został bieg Seniora na dystansie 400m. Po zakończeniu biegów odbyła się dekoracja laureatów. Tort dla najstarszego zawodnika biegu otrzymał pan Franciszek Sobczak.

            Organizatorzy biegu czyli Dyrekcja i Pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Baborowie, pragną bardzo serdecznie podziękować sponsorom, którzy wsparli nasz bieg, toteż przyczynili się do zakupienia atrakcyjniejszych nagród rzeczowych dla zawodników. Dziękujemy:

- Zarządowi Banku Spółdzielczego w Baborowie

-Zarządowi Zakładu Usług Komunalnych w Baborowie

-Właścicielom Firmy Agropol w Baborowie

-Właścicielom Firmy Smakosz w Baborowie

-Przedstawicielom  Fili PZU w Baborowie

-Firmie Eko -Okna w Kornicy

-Zarządowi Mleczarni Turek w Głubczycach.

            Bardzo serdecznie dziękujemy ludziom i instytucjom, którzy zawsze wspierają nas swoją nieocenioną pomocą.:

-Panu Jerzemu Tomczykowi - który zawsze profesjonalnie i niezwykle ciekawie relacjonuje naszą imprezę, dając zawodnikom jasne uwagi odnośnie tras, czasu i bezpieczeństwa podczas biegu.

-Nauczycielom Wychowania Fizycznego Zespołu Szkolno- Przedszkolnego- Annie Rosga, Joannie Bieniek i Andrzejowi Deszka- za wsparcie i  pomoc podczas imprezy.

-Dyrekcji oraz Pracownikom Gminnej Biblioteki Publicznej –za zaangażowanie i nie ustającą pomoc w naszych działaniach

-Pracownikom Urzędu Miejskiego w Baborowie:

  •  Paulinie Medyńskiej, Małgorzacie Sumik,  Adrianowi Medyńskiemu i Arturowi Czechowiczowi- za pomoc w trakcie imprezy.
  • -Konserwatorom: Mariuszowi Kulikowskiemu, Bogdanowi Zdobylakowi, Arkowi Syrzysko, Frankowi Stańczykowi- za pomoc w organizacji wydarzenia,

-Strażakom OSP w Baborowie Panu Mariuszowi Pałac i nieocenionej Bernadecie Suchanek – za pomoc, zabezpieczenie i wsparcie biegu .

-Sołtysowi , Społeczności i  Strażakom OSP Dziećmarów- za zabezpieczenie tras, pomoc w organizacji oraz wsparcie imprezy biegowej.

-Strażakom OSP Babice i OSP Raków –za zabezpieczenie tras biegowych.

-Policjantom Komendy Powiatowej Policji w Głubczycach -za zabezpieczenie imprezy.

-Panu Doktorowi Zdzisławowi Siemianowskiemu za opiekę medyczną podczas zawodów.

Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim biegaczom uczestniczącym w tym fantastycznym wydarzeniu, kibicom za wspieranie zawodników podczas zmagań. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z biegu na naszej stronie internetowej www.gok.baborow.pl . Zapraszamy serdecznie za rok wszystkich chętnych biegaczy do udziału w XXIX Biegu Baborowa.

 

Joanna Kowalczyk-Klimczak.

 

PDFWyniki XXVIII Biegu Baborowa.pdf (76,62KB)

Część I (do startu biegu głównego)

 

Część II (bieg główny)

 

Szukaj na stronie
Tagi wyszukiwania:
katalog  test  firm  a  str  s  chroniona  bip  f  ok
1.jpeg10.jpeg11.jpeg12.jpeg13.jpeg14.jpeg2.jpeg3.jpeg4.jpeg5.jpeg6.jpeg7.jpeg8.jpeg9.jpeg
Kalendarz wydarzeń
17
lipca
środa
Kliknij na wybraną datę