PL EN DE CZ

XXIX Bieg Baborowa im.Edwarda Gorczyńskiego

W  sobotnie przedpołudnie 20.05 na Stadionie Miejskim odbyła się 29 edycja Biegu Baborowa im. Edwarda Gorczyńskiego, objęta  Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Opolskiego.

Jak co roku bieg cieszył się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców, kibiców i pasjonatów biegania.

Uroczystość otworzyła  Burmistrz  Elżbieta Kielska wraz z Dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury   Lidią  Piecha i wdową po zmarłym patronie biegu Panią Teresą Gorczyńską.Zawody biegowe rozpoczęły się o godzinie 11:10 startem krasnali. W tym roku najmłodsi biegli sami- bez pomocy rodziców, którzy wspierali ich biegnąc z boku trasy bądź za nimi. Następnie odbyły się zmagania dzieci kl. I-III szkoły podstawowej na dystansie  400 m, które  cieszyły się największą frekwencją.

Kolejny dystans 1100 m należał do uczniów kl. IV- VI  szkoły podstawowej, a zaraz za nimi 1500 m, uczniów I- III gimnazjum. Po zakończeniu tych biegów odbyła się dekoracja laureatów poszczególnych kategorii dziecięcych. W tym roku tort dla najmłodszego zawodnika otrzymała 3-letnia Nela Antonowicz.

Zgromadzona publiczność miała możliwość zakupu słodkich przekąsek a najmłodsi  poszaleć na kolorowych dmuchańcach. Nie zabrakło również punktu edukacyjno-praktycznego pierwszej pomocy przedmedycznej, przygotowanego przez Panią Lidię Wrzos. Dla uczestniczących w biegach  organizator zapewnił posiłek regeneracyjny w postaci gorących kiełbasek, drożdżówek, serków i jogurtów oraz gorących i zimnych napoi. Dodatkowo przez cały czas trwania imprezy zapewniona była odnowa biologiczna dla zawodników oferowana  uczniów kierunku masażysta z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w  Raciborza z opiekunem Panią Zosią Krakowczyk- Strączek za co jesteśmy bardzo  wdzięczni.

O godzinie 13-stej wystartował Bieg Główny kobiet na dystans  5000 m. i mężczyzn na dystansie 10000 m. Trasa biegu przebiegała ulicami miasta Baborów w kierunku Dziećmarowa. Kobiety zawracały za wiaduktem kolejowym i biegły z powrotem do mety. Mężczyźni podążali do początku wsi Dziećmarów, tam zawracali, zmierzając do finiszu na Stadionie Miejskim. W trakcie trwania biegów głównych rozstrzygnięty został Bieg Seniora na dystansie 400 m.. Po zakończeniu rywalizacji odbyła się koronacja zwycięzców. Tort dla najstarszego zawodnika otrzymał Pan Franciszek Sobczuk urodzony w roku 1947.

            Gminny Ośrodek Kultury w Baborowie pragnie złożyć serdeczne podziękowania dla firm, instytucji oraz osób prywatnych zaangażowanych w przygotowania i realizację XXIX Biegu Baborowa im. E. Gorczyńskiego, a należą do nich:

Bank Spółdzielczy w Baborowie, Kombinat Rolny Kietrz, AGROPOL,  ZUK,  SMAKOSZ Piekarnia w Baborowie, Sklep Lewiatan – Alicja Szczepanik, Wiesław Mucha, PZU – filia  w Baborowie, PROSAT Kietrz, Mleczarnia TUREK – Głubczyce, Spółdzielnia Mleczarska Głubczyce, Drogeria ALFA Baborów. Przygotowanie bieżni do biegów: Pan Bernard Komorek z ul. Powstańców oraz Pan Andrzej Kanas.Serdeczne  podziękowania  za wsparcie i wieloletnią pomoc podczas  całej imprezy dla Pani Teresy Gorczyńskiej, Burmistrz Baborowa Elżbiety Kielskiej, Pana Jerzego Tomczyka, doktora Zdzisława Siemianowskiego, dyrektora ZSP w Baborowie  Alicji  Szuby, nauczycieli  w-f : Asi Bieniek, Ani Rozgi, Lidii Wrzos – opiekuna grupy uczniów pomocy przed medycznej, dyrektora GBP  w Baborowie  Ewy Ratuś,  pracowników biblioteki Lidii Benesz i Grażyny Nankonecznej.

Duży wkład w przygotowania biegu włożyli Pracownicy Urzędu Miejskiego w Baborowie, konserwatorzy: Bogdan Zdobylak,  Mariusz Kulikowski, Arek Syżysko, Marcin Stańczyk.

Na trasie biegu głównego pomagali  nam Sekretarz Gminy Baborów Artur Czechowicz  i Pan Adrian Medyński, przy wydawaniu posiłków Pani Gosia Sumik.

Gorące podziękowania kieruję również do instytucji porządku publicznego: Komendy Policji Powiatowej w Głubczycach, Dzielnicowych z Baborowa, Straży Pożarnej w Głubczycach, OSP w Baborowie, Dziećmarowie, Babicach oraz Radzie Sołeckiej w Dziećmarowie.

Za ogromne zaangażowanie, poświęcenie i solidną pracę w przygotowaniach i realizacji Biegów dziękuję  wspaniałym instruktorom GOK: Martynie Wielgus, Oli Pruszowskiej, Ani Banaś, Jurkowi Załuckiemu,  Pani Bernadecie Suchanek – gospodarzowi Stadionu jak również  Pani Sylwii Sumik, która  wspierała nas gościnnie.

Zapraszamy za rok do wzięcia udziału w jubileuszowym  XXX Biegu Baborowa im Edwarda Gorczyńskiego.

 

Lidia Piecha

Wyniki XXIX Biegu Baborowa PDFWyniki XXIX Bieg Baborowa.pdf (134,39KB)

 

Szukaj na stronie
Tagi wyszukiwania:
a  s  test  firm  chroniona  katalog  ok  bip  str  f
1.jpeg10.jpeg11.jpeg12.jpeg13.jpeg14.jpeg2.jpeg3.jpeg4.jpeg5.jpeg6.jpeg7.jpeg8.jpeg9.jpeg
Kalendarz wydarzeń
17
lipca
środa
Kliknij na wybraną datę